29. 10. 2021 | Mladina 43 | Družba
Etika neke odvetnice
Dopisi odvetnice Nine Zidar Klemenčič ljudem v Anhovem so oblika zastraševanja slehernikov. Ljudje jih razumejo kot grožnje. Strah jih je.
Vzorna stran: Nina Zidar Klemenčič nudi brezplačno pravno pomoč projektu Botrstvo (na fotografiji skupaj z nadzornico projekta Mileno Štular in sekretarko Zveze prijeteljev Mladine Ljubljana Moste Polje Anito Ogulin leta 2014)
© Borut Krajnc
V Anhovem, kraju, ki je doživel najhujše industrijsko onesnaženje v Sloveniji, petindvajset let po prepovedi azbesta deluje največje kurišče odpadkov v državi. Povsem zakonito družba Salonit, ki je danes cementarna-sosežigalnica, v Anhovem na leto sežge 109 tisoč ton odpadkov. Ta podatek večini ne pove veliko: a to je 298 ton odpadkov na dan oziroma več kot trikrat toliko, kot jih na primer pokuri »prava« sežigalnica odpadkov Toplarna Celje.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.
Pisma bralcev
Ernest Vončina, Maribor
Etika neke odvetnice
V prispevku me je pritegnil pogled pravne stroke na okoljske in zdravstvene vplive, ki bi jih lahko imela cementarna-sosežigalnica. Izjava zaskrbljenega krajana, da se »sprosti 300.000 kubičnih metrov izpustov, obremenjenih s strupi« je izzvala odgovor pravnice, da »gre za izraz, ki ima bistveno negativen prizvok, zato ocenjujemo, da je njegova poraba v predmetnem kontekstu nedopustna. Več