Staš Zgonik

 |  Mladina 33  |  Politika

Še vedno neprepričani

/media/www/slike.old/mladina/tkvterminaltrst.jpg

Ministrstva za okolje italijanska dokumentacija za gradnjo kopenskega plinskega terminala v Žavljah, ki so jo prejeli nedavno, ni povsem zadovoljila. Od italijanske strani bodo zahtevali najnovejšo študijo o čezmejnih vplivih, ki naj bi bila opravljena po slovenski metodologiji, prav tako pa želijo razjasniti vprašanje trase plinovoda, ki naj bi terminal povezoval s plinskimi skladišči v južni Furlaniji. Če bo plinovod potekal po kopnem, težav ne bo, če pa bo tekel pod morjem, bodo potrebne dodatne presoje čezmejnih vplivov na okolje. Morebitni plinski terminal na morju pa je za Slovenijo nesprejemljiv.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.