Vanja Pirc

 |  Mladina 20

Delo in hobi

Ali zaradi Primčevega civilnega angažmaja trpi njegovo delo?

Več kot pol leta že traja razprava o družinskem zakoniku in med tistimi, ki mu nasprotujejo, ker se jim ne zdi »naravno«, da bi zakonsko zvezo sklenili dve osebi istega spola, ali da bi, bog ne daj, celo posvojili otroka, se je v tem času poleg politične desnice in predstavnikov RKC javno najbolj izpostavil predsednik Civilne iniciative Za družino in pravice otrok Aleš Primc. Primc je za potrebe kampanje zamrznil članstvo v SLS, v zadnjem času pa so se pojavila pritlehna podtikanja, da naj bi bil zaradi nasprotovanja družinskemu zakoniku na stranski tir postavil tudi svojo službo v Agenciji za kmetijske trge in razvoj podeželja.
Primca, ki mu je kmetijska ministrica Marija Lukačič leta 2004 zaupala vodenje službe za kadrovske zadeve na ministrstvu, v agencijo pa je bil premeščen v času njenega naslednika, ministra Jarca, smo povprašali, ali navedeni očitki držijo. Razveselilo ga je, da je Mladina »po sedmih mesecih delovanja našla vprašanje« za njihovo iniciativo, glede očitkov pa je bil jedrnat: »Za očitke v javnosti, ki jih omenjate, še nisem slišal, ne bi pa se čudil, če bi si jih izmislil kar vaš šef Gregor Repovž.«
Ker si govoric ni izmislil Repovž in ker je Primc kljub vsemu javni uslužbenec, plačan iz državnega proračuna, smo enaka vprašanja poslali tudi njegovemu delodajalcu. V Agenciji za kmetijske trge in razvoj podeželja pravijo, da je bil Primc na delovno mesto podsekretarja premeščen leta 2007, nato je imel pooblastilo za vodenje oddelka za kadrovske zadeve, od januarja 2009 pa opravlja delo, odrejeno »izven opisa delovnega mesta« in v obsegu 32 ur na teden, v okviru službe za kontrolo, kjer se je začasno povečal obseg dela. Po naših podatkih Primc skrbi za to, da so slovenski vinogradi res takšne velikosti, kot je razvidno iz dokumentacije. In kako pogosto je odsoten z dela? V agenciji pravijo, da je bil v zadnjih treh mesecih zaradi rednega letnega dopusta in bolniške odsotnosti opravičeno odsoten 26 delovnih dni.
To ni malo. V bistvu je čudež, da je kljub dopustu in bolniški sploh našel čas za boj proti družinskemu zakoniku. Razen seveda, če ni obeh zakrivil prav družinski zakonik.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.