Čelikova vprašanja

Kdo bo odgovarjal za dogodke v Kranju?

© Boban Plavevski

Ko bo 30. julija v Mariboru prva tekma drugega predkroga za vstop v nogometno ligo prvakov, kjer se bodo naši prvaki pomerili s hrvaškim Dinamom, se nam ob morebitnem posredovanju policije, podobnem kot v Kranju, lahko obeta prava vojna.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

© Boban Plavevski

Ko bo 30. julija v Mariboru prva tekma drugega predkroga za vstop v nogometno ligo prvakov, kjer se bodo naši prvaki pomerili s hrvaškim Dinamom, se nam ob morebitnem posredovanju policije, podobnem kot v Kranju, lahko obeta prava vojna.

Ker pa so se naši policijski šefi v zvezi z dogodki v Kranju, še prej pa dogodki v Tivoliju in za Bežigradom, obnašali, kot da se ni nič zgodilo, se postavlja vprašanje, ali so sploh sposobni zagotoviti varnost na športnih prireditvah. Od Marka Pogorevca, generalnega direktorja policije, ni bilo pričakovati izjave, da je kriv, od njemu nadrejenega ministra Rada Bohinca pa bi pričakovali vsaj to, da bo zastavil nekaj vprašanj svojim fantom. Prav bi bilo, da bi kdo odgovarjal za slabo opravljeno delo, ki se ponavlja. Bohinc pa, kot v mnogih drugih primerih, ni imel poguma ukrepati proti Pogorevcu. Vprašanja, ki so se postavljala vsem, razen Pogorevcu in Bohincu, je na papir spravil bivši šef policije Pavle Čelik, ki z navijači ni imel toliko težav; še več, tudi tisti najbolj bojeviti navijači so se Ljubljane v njegovih časih izogibali. Ministru za notranje zadeve je postavil nekaj konkretnih vprašanj, na katera pa ni mogoče odgovoriti, ne da bi s prstom pokazali na slabo opravljeno policijsko delo. Zato se minister in generalni direktor policije tem vprašanjem izogibata. Tudi mi smo ista vprašanja postavili obema šefoma in oba sta ravnala podobno. Generalni direktor policije Marko Pogorevc nam ni mogel odgovoriti, ker naj bi bil na dopustu. Kljub temu pa se mu je uspelo pojaviti v Šoštanju pred kamerami. Podobno se je odzval tudi minister za notranje zadeve, ki pa za odgovore na naša vprašanja ni imel časa. Pogorevc je v televizijskem soočenju povedal, da za kranjske dogodke policija ni odgovorna, ker naj bi bilo vse v najlepšem redu. Za red naj bi skrbelo 250 policistov, kar je bil maksimum za tako majhen objekt. Pozabil pa je povedati, da je za varnost najprej skrbelo le 50 policistov, ki se jim je ostalih 200 pridružilo šele takrat, ko sta že nastala vsesplošna zmeda in pretep. Čelik pa je postavil tudi nekaj splošnih vprašanj, ki zadevajo javno podobo slovenske policije in predvsem njenega vodenja. Med drugim pa Čelik tudi pravi, da bi vsa ta vprašanja notranji minister moral že sam postaviti šefu policije, ki naj bi skrbel za varnost državljanov.