Pet tisoč tolarjev za glas?

Celjski študenti izvolili novega "predsednika"

Študentska skupščina

Študentska skupščina
© Arhiv Mladine

Upravni odbor Kluba študentov celjske regije (KŠCR), ki ga je zadnji dve leti vodil domnevno nelegitimno izvoljeni predsednik Danijel Kociper iz Slovenske Bistrice, je pred dnevi v dvorani zaprtega art kina Metropol sklical študentske volitve.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Študentska skupščina

Študentska skupščina
© Arhiv Mladine

Upravni odbor Kluba študentov celjske regije (KŠCR), ki ga je zadnji dve leti vodil domnevno nelegitimno izvoljeni predsednik Danijel Kociper iz Slovenske Bistrice, je pred dnevi v dvorani zaprtega art kina Metropol sklical študentske volitve.

Volitev se je udeležilo 240 študentov, katerih večina je takoj zatem, ko so oddali glasovnice, iz dvorane odšla. Le eden od "volivcev" je potrdil govorice, da naj bi organizatorji volitev plačali oziroma obljubili 5 tisoč tolarjev tistim, ki bodo oddali svoj glas. Prvi kandidat za predsednika, Robert Novak, je kandidiral na listi Stara garda, drugi, Samo Lazar, pa na listi Gasilci. Čeprav se noben od njiju študentom ni predstavil, je celjska bodoča intelektualna srenja za predsednika izvolila Sama Lazarja. Slednji jim je obljubil, da bo večino moči usmeril v to, da se v Celje vrne študentski denar, ki je nehal pritekati, ko je bil KŠCR odvzet status Študentske organizacije lokalne skupnosti (ŠOLS), ker na skupščino pred dvema letoma niso spustili predstavnikov omenjene organizacije.

Zanimivo je, da je bil med člane nadzornega odbora ponovno izvoljen tudi Danijel Kociper. Ta je takoj po volitvah študente pozval, naj odidejo z njim na upravno enoto, kjer so zahtevali vpis zakonitega zastopnika v register društev. Na upravni enoti vlogo, na katero so se že pritožili člani Iniciativne skupine študentov KŠCR, še obravnavajo, ali bodo študenti predsednika lahko vpisali v register, bo znano v mesecu dni. KŠCR doslej v register ni mogel vpisati predsednika zaradi upravnega spora v zvezi s tem, ali je bila izvolitev Kocipra legitimna ali ne, saj je slednjega izvolila peščica študentov, ki so glasovali s pooblastili. Zato naj bi bile volitve pred dvema letoma neveljavne, nelegitimne pa naj bi bile tudi tokratne volitve, saj je upravni odbor KŠCR po trditvah Bojana Stojanoviča, vodje Iniciativne skupine študentov KŠCR, že dve leti nesklepčen.

Sicer pa se je pred dnevi ponovila zgodba izpred dveh let. Dvorano je varovala kopica varnostnikov, Bojanu Stojanoviču so fizično preprečili vstop, Elvisu Cviklu, edinemu predstavniku opozicije v dvorani, ki je želel postaviti nekaj vprašanj, pa je Danijel Kociper zagrozil, da ga bodo, če ne preneha, fizično odstranili iz dvorane.

Zadnje volitve so dokazale tudi, da klub celjskih študentov le ni tako reven, kot zatrjujejo njegovi voditelji. Razen Mezinčnika, glasila, v katerem z nepodpisanimi članki žalijo vse tiste, ki jim nasprotujejo, ter nekaj redkih študentskih ugodnosti vodstvo kluba za študente v zadnjih dveh letih ni prav dosti naredilo. In to kljub temu, da naj bi bilo v času, ko je vodenje prevzel Danijel Kociper, na računu KŠCR po oceni nekaterih kar 160 milijonov tolarjev. Predstavniki vodstva obubožanega kluba se vozijo z dragimi avtomobili, redki študenti, ki jim ni vseeno, pa se sprašujejo, od kod bankrotiranemu študentskemu klubu denar za plačilo treh znanih odvetnikov, ki zagovarjajo vodstvo KŠCR. Eden od njih, odvetnik Aleš Maček, je, čeprav je že davno prerasel študentske klopi, prevzel vodenje volilnega zbora, razglasil novega predsednika in študente spremil še na upravno enoto, na dvorišču katere so si bodoči celjski intelektualci z užitkom privoščili nekaj hladnih piv.