22. 4. 2004 | Mladina 16
Posel tedna
BTC bo skupaj z velenjsko družbo Era na Erinem zemljišču v Skopju v Makedoniji zgradil center, ki bo podoben ljubljanskemu BTC Cityju. Jože Mermal, prvi mož BTC, je ob tem dejal, da si želi podoben center narediti še v Beogradu. Verjamemo, da mu bo to prej uspelo kot Marjanu Podobniku, ki je imel tovrstno vizijo.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
22. 4. 2004 | Mladina 16
BTC bo skupaj z velenjsko družbo Era na Erinem zemljišču v Skopju v Makedoniji zgradil center, ki bo podoben ljubljanskemu BTC Cityju. Jože Mermal, prvi mož BTC, je ob tem dejal, da si želi podoben center narediti še v Beogradu. Verjamemo, da mu bo to prej uspelo kot Marjanu Podobniku, ki je imel tovrstno vizijo.
Globtour je v Bolgariji, ki postaja vse bolj turistično obiskana vzhodna "eksotična" država, zakupil v hotelu Golden Beach ob Črnem morju nekaj deset sob za prihodnjih pet let. Direktor Globtourja Andrej Tribuša je povedal, da so tovrstni zakupi v Evropi nekaj povsem običajnega. Verjamemo, da je sklenil dober posel.
Hermes Softlab, slovensko programersko podjetje, je Slavonski banki v Osijeku uspešno prodalo programe za e-bančništvo za fizične osebe. Šef Hermesa Softlaba Olivier Carron de la Carriere si lahko mane roke, storitev pa temelji na programerski rešitvi, ki so jo izdelali in vgradili v infrastrukturo Hypo A-A Bank v Zagrebu.
Uredništvo Kalkulatorja vsak teden predlaga tri posle, ki so zaznamovali minuli teden, vi, bralci, pa izberite enega izmed predlaganih. Svoj glas pošljite na naslov desk@mladina.si, s pripisom "Za posel tedna", glasujete lahko tudi na naši spletni strani (v rubriki Manipulator) ali pa po sms na številko 031 331 217.
Med glasovalci za zmagovalca vsak teden izžrebamo nagrajenca, ki prejme majico "Z Diarejo ste vedno na tekočem", zato poleg posla pripišite še velikost majice (S, L, XL ali XXL), ki bi jo želeli prejeti, in svojo davčno številko. Konec leta boste med posameznimi zmagovalci izbrali posel leta. Glasujete lahko od izida Mladine do četrtka do 12. ure, tokratni srečni izžrebanec pa je Andrej Jarc iz Domžal.
Izbrali ste posel tedna
Cveta Zalokar Oražem (58 odstotkov glasov), županja Domžal, je najbolj prepričala bralke in bralce. Ob gradnji Mercatorjevega trgovskega centra se je z Mercatorjem zelo dobro domenila, da bo v trgovskem centru najboljšega soseda še knjižnica, ki jo je občina še kako potrebovala.
Večer (26 odstotkov glasov) bo v Srbiji začel prodajati Vroči kaj. Po uspešni licenčni prodaji revije Naš dom (prvo letošnjo številko so prodali v 10.000 izvodih) bo direktor Večera Boris Cekov skušal Srbom prodajati še žgačkljivo vsebino. Ne dvomimo, da uspešno.
TPV (16 odstotkov glasov), novomeški izdelovalec avtomobilskih delov, ima odkupljenih že 92,3 odstotka delnic Tesnil TMT iz Velike Loke pri Trebnjem. Izdelujejo (iz okolju neškodljivih materialov) predvsem tesnila za motorje osebnih vozil, avtobusov in traktorjev. Za TPV dober posel, ker bo precej povečal prodajo.