5. 9. 2006 | Mladina 36 | Politika
Emina Zejnić
Kandidatka za mestno svetnico v Ljubljani
Emina Zejnić
© Matej Leskovšek
Kaj te je spodbudilo, da kandidiraš v mestni svet?
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
5. 9. 2006 | Mladina 36 | Politika
Emina Zejnić
© Matej Leskovšek
Kaj te je spodbudilo, da kandidiraš v mestni svet?
O tem sem dejansko razmišljala že dve leti, a sem bila na začetku dokaj skeptična glede vsega, češ da sem premlada in da mogoče nimam dovolj izkušenj, vendar sem se sočasno vedno spraševala, zakaj v mestnem svetu ne naredijo več za razvoj multikulturalnosti v mestu in pozabljajo, da je Ljubljana dom tudi pripadnikov številnih etničnih skupin, prav tako se ne posvečajo dovolj mladinskim organizacijam. Zato sem se odločila, da bom sama poskušala priti v mestni svet in kaj narediti na teh področjih.
Glede na to, da za seboj nimaš nobene liste, me zanima, s čigavo podporo boš nastopila na lokalnih volitvah?
Poleg seveda prijateljev, znancev in vseh, ki poznajo moje delo, imam že sedaj podporo s strani tu živečih Bošnjakov, nasploh pa pričakujem tudi podporo vseh tistih ljudi, ki na družbo gledajo z bolj odprtimi očmi. Sicer pa bom stroške svoje predvolilne kampanje krila popolnoma sama iz svojih prihrankov. V načrtu imam spletno stran eminazejnic.si, razmišljam pa tudi o kakšnih plakatih, vendar se tu res ne morem kosati s tistimi kandidati, za katerimi recimo stojijo stranke. Zato bom stavila na osebni kontakt prek okroglih miz in raznih dogodkov s področja kulture. O meni naj bi bila tudi reportaža na televiziji Hayat, ki jo gledajo številni Bošnjaki in tudi Slovenci.
Misliš, da bo muslimanska skupnost v Ljubljani kdaj dobila svoj islamsko-kulturni center z džamijo? Kar nekaj kandidatov za župana se odkrito zavzema za njegovo postavitev.
Džamija je vsekakor pravica muslimanske verske skupnosti in žalostno je, da se je treba zanjo boriti že toliko let, še posebej, če upoštevamo, da imajo vse evropske prestolnice džamije, pa zaradi tega res niso videti nič slabše na razglednicah. Seveda se v predvolilnem času številni kandidati zavzemajo za njeno gradnjo, saj tako lahko računajo na glasove tukajšnjih Bošnjakov. Po volitvah pa potem te obljube ostanejo neizpolnjene. Vendar pa vseeno moram reči, da sem glede tega optimistična in verjamem, da se bo nekje v Ljubljani nekoč našel prostor za islamsko-kulturni center z džamijo, nekje v središču mesta.