14. 11. 2006 | Mladina 46 | Politika
Borut Sajovic
Poslanec LDS, magister veterine in tržiški županski protikandidat Pavla Ruparja, akterja največje predvolilne afere, ki "se z Mladino ne pogovarja"
© Borut Krajnc
Ne vem. Nikoli nisem bil član komunistične partije, medtem ko je za župana znano, da je bil zelo aktiven v mladinski organizaciji.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
14. 11. 2006 | Mladina 46 | Politika
© Borut Krajnc
Ne vem. Nikoli nisem bil član komunistične partije, medtem ko je za župana znano, da je bil zelo aktiven v mladinski organizaciji.
Pavel Rupar vam je tudi napovedal afero in dejansko se je zadnje dni govorilo o dediščini, ki je po smrti vašega svaka ni dobila svakova nezakonska hči, temveč vaša žena, torej pokojnikova sestra. Je primer odprt oziroma je v sodnem postopku?
Sodišče je zgodbo že zaključilo. Devetnajst let star primer družinske tragedije staršev moje žene nima nobene povezave ne z mano ne z razvojem Tržiča. Ženina nečakinja bo od starih staršev brez dvoma dobila dediščino, toda govoriti o tem za časa njihovega življenja je neokusno.
Slišati je bilo tudi nekaj o sadovnjaku oziroma o tem, da ste vložili zahtevek za spremembo namembnosti zemljišča in da boste, ko boste župan, namembnost sami spremenili in zato obogateli ...
Zemljišče sem kupil na javni licitaciji na sodišču. Ker sem doma z manjše družinske kmetije in tudi sam ekološki kmet, mi je bil sadovnjak všeč. Naložba v zemljo pa je vedno varna naložba. Nisem vložil zahtevka za spremembo namembnosti niti za kvadratni meter zemljišča, verjamem pa, da so to lahko storili županovi sodelavci na občini, ki imajo do tega vso zakonsko pravico. Spremembo namembnosti zemljišča namreč lahko predlaga prav vsak državljan Republike Slovenije in vloga ni vezana na lastništvo. Za zdaj o spremembi namembnosti niti ne razmišljam. Sem pa zelo razočaran, ker se na javno ponudbo za odkup zemljišča ni prijavila občina Tržič, ki bi s tem pridobila kakovostno kmetijsko zemljišče, kakršna krvavo potrebuje pri urejanju zemljiških zadev s kmeti. Kmetje ob gradnji cest in komunalne infrastrukture izgubljajo kakovostna kmetijska zemljišča, od katerih živijo. Kmetje ne sprejemajo prenizkih odškodnin, saj za preživetje potrebujejo zemljo, ki je temeljni pogoj za opravljanje njihove dejavnosti.
Glavna točka, pri kateri se vaša vizija Tržiča razlikuje od Ruparjeve, je odlagališče v Kovorju, kjer ste predsednik krajevne skupnosti in kjer je več kot 70 odstotkov volivcev glasovalo proti vašemu protikandidatu. Toda Pavel Rupar je pred kratkim izjavil, da menda ne bo vztrajal pri ureditvi odlagališča.
To je obljubljal tudi pred referendumom: če presežemo 70-odstotni prag, bo to upošteval. Deponiji smo na referendumu nasprotovali s 73 odstotki glasov, a župan se nameri ni odpovedal, prav nasprotno. Dejstvo je, da se že 12 let trudi pripeljati smeti v Kovor izključno zaradi denarja. Bistveno sporočilo tega referenduma pa je bilo, da ljudje v Kovorju bolj cenijo čisto in zdravo okolje kot rento, ki jim jo je obljubil župan.