|  Mladina 51  |  Družba

Izganjalci hudiča

Ne gre za vero, ampak za oblast!

"Eden od slovenskih tednikov vztrajno išče škandalozne dogodke v Cerkvi, in če jih najde, občasno blati duhovnike, simbole slovenske vernosti ..." (apostolski nuncij v Sloveniji njegova ekscelenca monsinjor Edmond Farhat, 12. oktobra 2000)

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

 |  Mladina 51  |  Družba

"Eden od slovenskih tednikov vztrajno išče škandalozne dogodke v Cerkvi, in če jih najde, občasno blati duhovnike, simbole slovenske vernosti ..." (apostolski nuncij v Sloveniji njegova ekscelenca monsinjor Edmond Farhat, 12. oktobra 2000)

Živimo v času, ko lahko navaden turist v manj kot 24 urah pripotuje v katerikoli kraj na zemeljski obli. Z domačim računalnikom lahko dosežemo več informacij, kot jih je bilo še pred dvajsetimi leti mogoče najti v največji svetovni knjižnici. Pred tridesetimi leti smo pristali na Mesecu, okoli našega planeta kroži tisoče komunikacijskih in vohunskih satelitov, gradimo že drugo orbitalno postajo in se odpravljamo na Mars. V laboratorijih za raziskavo osnovnih delcev lahko verno simuliramo okoliščine, kakršne so vladale v prvi milijardinki sekunde po nastanku našega vesolja. S sodobnimi teleskopi opazujemo nastajanje galaksij, katerih svetloba je do nas potovala stotine milijonov let, in odkrivamo planete, ki krožijo okoli drugih sonc. Zgraditi znamo več sto nadstropij visoke stavbe, najti nafto in premog kilometre pod zemeljsko površino; izmerimo lahko počasno premikanje celin in se potopimo v najgloblje poči oceanov. Naša pričakovana življenjska doba se je v zadnjem stoletju potrojila, odkrili smo človeški genom, ustvariti znamo nove oblike življenja. V zadnjih dvajsetih letih smo razvili več novega znanja kot v osemdesetih poprej; in v prvih osemdesetih letih 20. stoletja smo odkrili več kot prej človeštvo v vsej svoji zgodovini.

In danes živijo med nami ljudje, ki verjamejo v demone; ki so prepričani, da lahko zli duhovi obsedejo zgradbe, živali in ljudi; ki verjamejo, da je mogoče obsedene hiše in ljudi "ozdraviti" s stoletja starimi rituali.

Če bi šlo za maloštevilne čudake, ki ob polni luni plešejo na gozdnih jasah, vse skupaj ne bi zaslužilo kaj več pozornosti kot kratko notico v rubriki o zanimivostih. Vendar ne gre za maloštevilne posebneže. V demone verjamejo in morajo verjeti pripadniki največje krščanske ločine in najbogatejše cerkve na svetu. Hudobce izganjajo pooblaščeni predstavniki edine verske skupnosti, katere centralni sedež ima status samostojne države. V satanske sile verujejo dostojanstveniki rimskokatoliške cerkve, gigantske mednarodne organizacije, ki s svojim bogastvom in vplivom odkrito in prikrito lobira za uzakonitev svojih verskih dogem; cerkve, ki v svojem, za vse vernike obveznem kanonu, eksplicitno zapoveduje, da je njena dogma nad zakoni suverenih držav.

V Sloveniji rimskokatoliška cerkev odkrito nasprotuje slovenski ustavi in zakonodaji. Zahteva ekskluzivno pravico, da v javni šoli pod zaščito državne zakonodaje učence indoktrinira s svojimi predsodki. Zahteva poseben položaj med verskimi skupnostmi, utrjen z meddržavnim sporazumom. Zahteva oblast kot enakopraven partner države. V Sloveniji branijo interese rimskokatoliške cerkve kar tri parlamentarne stranke, pred volitvami župniki delijo politična navodila, škofi pa sicer bolj prikrito obveščajo slovenstvo, komu mora oddati svoj glas.

V Sloveniji je verska skupnost, ki verjame v demone in usposablja izganjalce duhov, mogočna politična sila in v vseh letih samostojnosti vsaj z eno nogo na oblasti. V tem času si je s pomočjo svojih političnih pomočnikov pridobila ogromno bogastvo in pričakuje še več.

Rimskokatoliška cerkev je v Sloveniji politična stranka v vsem, razen v zakonskem statusu in obveznostih. Zato je nujno, da volilci vemo, kakšno ideologijo zastopa, kakšna moralna načela nam hoče vsiliti in kako sama izvaja svoje etične norme. Zato bomo v Mladini rimskokatoliško cerkev še naprej obravnavali kot politično silo in "vztrajno iskali škandalozne dogodke v Cerkvi" ter o njih, kadar jih bomo odkrili, tudi pisali. Če Vatikanu dejansko omogočamo, da se poteguje za oblast v naši državi, moramo vedeti, kako je rimskokatoliška cerkev svojo moč izrabila v preteklosti in kako nam hoče vladati.

S tem namenov v pričujoči številki obravnavamo demonsko obsedenost, v prepričanju, da si bodo naši bralci zastavili ključno vprašanje: ali lahko ljudem, ki danes še verjamejo v duhove, res zaupamo oblast?