Denis Vičič  |  foto: Borut Krajnc

 |  Mladina 46  |  Politika

Tri vstajniške skupine v bodočo stranko

Vstajniški potencial je prevelik, da ga ne bi izkoristili, so odločeni v Gibanju Vseslovenske ljudske vstaje, Odboru za pravično in solidarno družbo in Mreži za neposredno demokracijo

Združeni: predstavniki Gibanja Vseslovenske ljudske vstaje, Odbora za pravično in solidarno družbo in Mreže za neposredno demokracijo; Trg republike, Ljubljana, 12. november 2013  Od leve proti desni: Franc Čučko, Uroš Lubej, Miha Butara, Tjaša Učakar, Miha Pitako, Damjan Mandelc, Darko Štrajn, Lenart Zajc, Dare Hribar, Božidar Flajšman, Sanja Kranjc, Marjan Frigelj, Anja Jenko, Nejc Škof, Janez Smole, Tone Vrhovnik Straka, Dušan Keber, Magda Šmon, Jože Pirjevec, Mira Hace.

Združeni: predstavniki Gibanja Vseslovenske ljudske vstaje, Odbora za pravično in solidarno družbo in Mreže za neposredno demokracijo; Trg republike, Ljubljana, 12. november 2013 Od leve proti desni: Franc Čučko, Uroš Lubej, Miha Butara, Tjaša Učakar, Miha Pitako, Damjan Mandelc, Darko Štrajn, Lenart Zajc, Dare Hribar, Božidar Flajšman, Sanja Kranjc, Marjan Frigelj, Anja Jenko, Nejc Škof, Janez Smole, Tone Vrhovnik Straka, Dušan Keber, Magda Šmon, Jože Pirjevec, Mira Hace.

Pogovori so potekali dolgo. »Že februarja smo sklenili, da podpremo prizadevanja nekaterih članov pri ustanavljanju politične stranke, formirane iz različnih gibanj slovenske vstaje,« je na torkovi predstavitvi namere Gibanja Vseslovenske ljudske vstaje, Odbora za pravično in solidarno družbo in Mreže za neposredno demokracijo, da skupaj ustanovijo stranko, dejal Lenart Zajc, eden vidnejših članov Mreže. »Mreža je še vedno del civilne družbe, nekaj članov pa nas vstopa v politiko.« A ne bodo vsi vključeni v isto novonastajajočo politično silo – Zajčeva kolega Mitja Svete in Nikola Janović, ki sta poleg pisatelja najprepoznavnejša obraza prizadevanj za uveljavitev neposredne demokracije, sta se denimo odločila pristopiti k Iniciativi za demokratični socializem.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.