20. 6. 2014 | Mladina 25 | Svet | Intervju
»Neoliberalizem se je predstavil kot zdravilo sam zase«
Jason Read, filozof
V ZDA danes že obstajajo terapevtske skupine za brezposelne, saj je brezposelnost obravnavana kot psihološki problem, podoben odvisnosti. Zakaj se je odnos do dela tako spremenil, smo se pogovarjali z dr. Jasonom Readom, filozofom z Univerze v Južnem Mainu.
Jason Read: »V ZDA obstajajo celo terapevtske skupine za brezposelne, saj je brezposelnost obravnavana kot psihološki problem, podoben odvisnosti.«
© Dylan Martin
Dr. Jason Read deluje na več filozofskih področjih, ukvarja se z družbenopolitično kritično mislijo, pa tudi s filozofijo zgodovine in feminizma. Kot je v modi pri novodobnih akademikih, piše spletni dnevnik – Brezposelna negativnost. Na twitterju ga najdete pod vzdevkom unnegatron. Govori o današnjem razumevanju dela in brezposelnosti, o čustvih in afektu v postvarčevalni ekonomiji ter o brisanju ločnice med zasebnim življenjem in službo.
Intervju
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.