Izak Košir

 |  Mladina 47  |  Družba

Priseljenci proti priseljencem?

Zakaj bi si Velenje za zgled lahko vzelo Logatec

Odprtje razstave v Logatcu

Odprtje razstave v Logatcu
© Uroš Abram

Nestrpni mediji in politiki znova igrajo na karto čustev državljanov. Tokrat je na vrsti Velenje. Tamkajšnjega župana Bojana Kontiča naj bi bil državni sekretar na ministrstvu za notranje zadeve Boštjan Šefic obvestil, da si pristojne službe v tej občini ogledujejo objekt, ki bi bil primeren za nastanitev 150 migrantov. Z novico so se pod članki na spletu in na forumu portala Velenje.com razmnožili ksenofobni napadi na prihajajoče azilante, ki jih Velenjčani med drugim pošiljajo nazaj domov, od koder so prišli. Presenetljivo to prihaja iz ust nekaterih krajanov mesta, ki je v petdesetih letih, še v času socializma, nastalo z naseljevanjem delavcev iz republik nekdanje Jugoslavije.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.

Pisma bralcev

  • Darja Joger Avberšek, Velenje

    Priseljenci proti priseljencem

    Najbrž je znano, da je Amerika, dežela tako imenovane demokracije in svobode odločanja »melting pot« ali talilni lonec narodov in da je z odpiranjem vrat mnogim raznolikim kulturam omogočila razvoj in blaginjo, kakršno ima še danes in postala najmočnejša in najbogatejša država na svetu. Trenutno najbrž ne more biti vzor humanosti, čeprav si vsaj 60 milijonov ljudi predstavlja svojo državo kot deželo enakopravnosti... Več