Pogoltnost in ponižnost
Razprodaja nacionalnega premoženja pomeni, da bo ta država nazadnje lahko konkurirala le z nizko ceno delovne sile
Finančni minister Uroš Čufer je na posvetovanju (15. 7. 2013) pri predsedniku države Pahorju dejal: »Za prvim paketom (podjetij za prodajo, op. p.) bo prišel še drugi in tretji, da bi se nato lahko lotili tistega, kar v svetu imenujejo prava privatizacija, namreč privatizacija zdravstva in šolstva.«
© Uroš Abram
Bilo je spomladi 2011. S sodelavci iz agencije AUKN smo bili povabljeni v državni zbor na koalicijsko usklajevanje strategije upravljanja kapitalskih naložb države, in sicer tistega dela, ki se je nanašal na privatizacijo državnih podjetij. V nekem trenutku je pogovor nanesel na Krko. »Kakšno je mnenje ministrstva za gospodarstvo o državnem lastništvu v Krki?« sem vprašal. Krka je eno naših najboljših podjetij, edino, ki ga zahodne investicijske družbe umeščajo med regionalne »blue chipe«. »Eee, Krka ...« je zajecljal namestnik gospodarske ministrice Radičeve, »… zakaj bi morali mi dati mnenje o Krki, zakaj ne bi o tem odločalo raje ministrstvo za zdravje?«
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.
Pisma bralcev
Proti razprodaji
Da je deklaracija proti razprodaji v vseh svojih tezah upravičena, mi ni treba posebej poudarjati. Naj se spomnimo samo zahtev evrokratov, ki so o njih mediji samo sramežljivo poročali: Ko prodajate, se ozirajte samo na ponujeno ceno in na nič drugega. To je zahteva rubežnika, ki mu ni mar za „kolateralno škodo“. Vsak kmet bo tudi pri prodaji v stiski ocenil, kako se da izogniti sekundarni škodi. Več