Urša Marn

 |  Mladina 33  |  Ekonomija

Novi neuvrščeni

Evropsko obrobje potrebuje alternativo. Brez v temeljih drugačne ekonomske politike bomo ostali ujetniki permanentne krize.

Manneken Pis v Bruslju: Ali se upamo upreti?

Manneken Pis v Bruslju: Ali se upamo upreti?
© Profimedia

Slovenija je v položaju, ko je tako rekoč vseeno, kakšno vlado ima. Levo ali desno. O ključnih politično-ekonomskih usmeritvah države ne odloča naša vlada, temveč Berlin in Bruselj. Slovenija je degradirana na raven podložne kolonije, tako kot druge države evropskega obrobja. Bolj ko upoštevamo nasvete Berlina in Bruslja, v globljo recesijo tonemo. S tem se lahko sprijaznimo, lahko pa naredimo zasuk. »Zakaj pa ne bi bila Slovenija pobudnica oblikovanja skupine držav na obrobju EU, ki bi nastopala kot blok proti nemški varčevalni ihti,« predlaga ekonomist Aleksandar Kešeljević. Rešitev je lahko v oblikovanju nekakšne novodobne različice neuvrščenih, ki bi se uprli bruseljsko-nemški hegemoniji.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.